poniedziałek, 23 maja 2011

5) "Błękitnokrwiści"

TYTUŁ: "Błękitnokrwiści"
AUTOR: Melissa de la Cruz
WYDAWNICTWO: Jaguar
ILOŚĆ STRON: 318
CZAS CZYTANIA: 1-2 dni

MOJA RECENZJA: Ogólnie książka wszystkim się podoba. I nie mam się co sprzeczać. Książka jest na prawdę wciągająca i interesująca. Większości osób nie podoba się to, że autorka podaje wiele marek ubrań itp. Ja jednak muszę powiedzieć, że mi to za bardzo nie przeszkadzało. Wydaje mi się, że w książce ważniejsza jest fabuła, a nie język jakim została napisana. No, bo jakby język książki byłby świetny, przemyślany, a fabuła nudna i niedynamiczna to co to by była za książka? Chociaż oczywiście lepiej gdyby fabuła była tak samo świetna jak język.

Autorka miała świetny pomysł na książkę i go w stu procentach wykorzystała. Błekitnokrwiści-nieśmiertelni, to ciekawy postacie, których nie znajdziemy w innych książkach. Akcja książki jest szybka. W niektórych momentach myślałam, że to ta osoba (nie będę zdradzać szczegółów), a w drugim, że nie. Jeszcze jednym plusem tej książki jest to, że autorka na początku wszystko wyjaśniła. Jak ta osoba wygląda, jaką miała przeszłość, czym się zajmuje itp.

W sumie książka przedstawia bardzo dobrze wykreowany świat błękitnokrwistych. Cieszę się, że nie jest to jedna z pustych powieści typu "Zmierzch".

OPIS KSIĄŻKI: Schuyler Van Alen nie sądziła, że jest kimś więcej niż tylko normalną nastolatką. Bardziej normalną niż jej koleżanki. W doborowym towarzystwie dziewcząt z elitarnej prywatnej szkoły, Schuyler wyglądała jak brzydkie kaczątko, ale nie przeszkadzało jej to… Do dnia, w którym skończyła piętnaście lat. Żyły na przedramionach dziewczyny nabrzmiały, tworząc przerażającą mozaikę błękitów i fioletu. Pojawił się głód – potworne łaknienie, którego nie mógł zaspokoić ludzki posiłek. Schuyler zaczęła się zmieniać – w kogo? Wszystko splata się w czasie z tragiczną śmiercią jednej z uczennic Duchesne. Czy tragedia ma coś wspólnego z Schuyler? I dlaczego Jack Force, najprzystojniejszy i najbardziej pożądany chłopak w szkole nagle zaczął zwracać uwagę na ignorowaną dotąd koleżankę? Schuyler chce poznać sekret Błękitnokrwistych, ale prawda może ją wiele kosztować. Świat wampirów rządzi się własnymi prawami, a ten, kto ich nie przestrzega – ginie.

5/6

9 komentarzy:

 1. Zgadzam się, że fabuła jest fajniejsza, mnie jednak ździebko przeszkadzało, że co linijka była jakaś marka ubrań, której w Polsce nawet nie ma xD

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy tak wszystkim się podoba to nie wiem xD Czytałam równie tyle negatywnych co pozytywnych opinii, choć ja należę do tych pozytywnych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam i podobała mi się. Chociaż zgadzam się ze słowami Kobry

  ''Mnie jednak ździebko przeszkadzało, że co linijka była jakaś marka ubrań, której w Polsce nawet nie ma xD''

  Przyłączam się do tych słów :D

  OdpowiedzUsuń
 4. o.O
  G e n i a l n a
  r e c e n z j a ;D

  nie czytałam jeszcze tego...! u mnie w szkole nie ma takich książek ;/
  ale... może znajdę w publicznej bibliotece pobliskiego miasta ;))

  Pozdrawiam,
  Hermion@

  OdpowiedzUsuń
 5. Jakoś nie byłam nigdy przekonania do tej książki ale po Twojej recenzji chętnie po nią sięgnę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na "Miasto upadłych aniołów" ;)

  [amica-libri]

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja ulubiona seria.

  Ps.Zapraszam na nn [nika-poleca]

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie - najgorsza książka jaką czytałam. Nie miałam już do niej cierpliwości, a wymieniane co chwilę marki jeszcze bardziej mnie denerwowały ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Dużo o tym słyszałam, ale nie ma u mnie w bibliotece :-( Bardzo chcę to przeczytać.

  OdpowiedzUsuń