czwartek, 14 lipca 2011

17) Życzenie

TYTUŁ: Życzenie
AUTOR: Alexandra Bullen
WYDAWNICTWO: Bukowy Las
ILOŚĆ STRON: 318
ROK WYDAWNIA: 2010
CZAS CZYTANIA: 1-2 dni

Na początku wogóle nie wiedziałam, że taka książka istnieje. Nie słyszałam o tej autorce ani o jej innych książkach. Jednak dobrze zrobiłam, że przeczytałam tą książkę. Dla niektórych książki o życzeniach i magicznych sukienkach mogą być przereklamowane lub całkowicie nieinteresujące. Autorka jednak postarała się.  Książkę czytałam z wielkim napięciem.

Olivia rozpacza po śmierci swojej bliźniaczej siostry Violet. Przeprowadza się wraz z rodzicami do San Francisco, a tam na progu jej domu znajduje sukienkę. Sukienka jak się pózniej okazuje ma magiczną moc i potarafi spełniać życzenia. Olivia nie pragnie niczego innego jak powrotu siostry. Jej marzenie zostaje spełnione. Wkrótce dowiaduje się, że może jeszcze wypowiedzieć dwa życzenia dzięki dwum magicznym sukienkom. Jednak życzenia nie rozwiązują wszystkich problemów. Czy Olivia nauczy się żyć bez siostry i magicznych sukienek?

Język powieści jest ładny, łatwo można zrozumieć co autorka miała na mysli. Temat książki jest niby oczywisty. Magiczne sukienki, życzenia. Jednak książek o takiej tematyce raczej się ostatnio nie spotyka. Autorka świetnie wykorzystała chwilę kiedy w świecie książek wojują wampiry i napisała ciekawą książkę. Wydanie ksiązki jest bardzo ładne. Okładka bardzo ładnie oddaje treść książki i na pewno przyciąga czytelników. Litery powieści są duże co bardzo ułatwia czytanie.

Co tu więcej pisać. Książka bardzo mi sie podoba. Polecam książkę osobom niezdecydowanym czy czytać tą książkę czy nie oraz osobom które o tej książce nie słyszały. Powieść na długo zapadnie mi w  pamięci.

5/6 

                                                                                                        
Książkę przeczytałam i zrecenzjowałam dzięki wydawnictwu Bukowy Las. 


Bardzo dziękuję!

                
   

5 komentarzy:

 1. Zachęcająca recenzja, ksiązkę chętnie przeczytam :P

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałabym tę książkę przeczytać... Niby miałam taką okazję, jednak... no cóż... nie miałam jej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Zachęcające, może przeczytam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Okładka bardzo mi się podoba:) I treść też zachęca. Może gdzieś znajdę, to wtedy przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Baaardzo chciałabym przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń